x
Nie dziękuje, nie chce się zapisywać

naturalny szampon

Bioszampon bez parabenów i silikonów do naturalnej pielęgnacji włosów. Z aloesem i miodem z upraw ekologicznych. Zdrowy, naturalny połysk Twoich włosów. Szampon z grupy kosmetyków naturalnych, najlepiej stosowany wraz z odżywką, daje możliwość naturalnej regeneracji, tak ważnej zwłaszcza przy włosach zniszczonych.

Silikon….

można znaleźć w kosmetykach do pielęgnacji włosów, ale również w kremach do ciała i do twarzy. Jesteśmy przeciwni stosowaniu tej substancji syntetycznej w naszych biokosmetykach, ponieważ tworzy ona powłokę na włosach i tylko powierzchownie dodaje im blasku. Może utrudniać farbowanie, jak również zaopatrywanie włosów w składniki odżywcze. Osłabia to ich naturalną zdolność regeneracji. Skóra wydaje się wprawdzie miękka i delikatna, sprawia wrażenie wypielęgnowanej, jednak są to tylko pozory. Silikon może powodować zatykanie porów i powstawanie pryszczy. Nie ulega też biodegradacji i częściowo przedostaje się do wód gruntowych. Nasze kosmetyki z zasady nie zawierają silikonów. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na listę INCI (wykaz składników). Nazwy silikonów kończą się zwykle na „cone“ lub „xane“.

sodium laureth sulfate (SLS)

 Jest to syntetyczny, bardzo agresywnie działający składnik szamponów i mydeł w płynie. Używa się go w tych produktach ze względu na właściwości myjące i pieniące. Coraz częściej podnoszą się głosy krytyczne wobec stosowania produktów zawierających SLS. Substancja ta może być przyczyną swędzenia skóry głowy. Czy jest także odpowiedzialna za powstawanie łupieżu? Tutaj zdania są podzielone... Na wszelki wypadek radzimy po prostu wypróbować szampon bez SLS i sprawdzić, czy problemy ustąpią.  Zmiana powinna być szybko odczuwalna. W naszych certyfikowanych biokosmetykach składnik ten nie występuje.

Newsletter