2018-03-25 19:04:23 https://love-me-green.pl/Bisfenol/
Co to jest BPA?

Co to jest BPA?

Tworzywa sztuczne znajdują się praktycznie wszędzie. Zabawki, butelki, opakowania, części samochodowe najczęściej są zrobione z materiału, który obecnie wydaje się tak oczywisty, ale który wszedł do naszego życia dopiero na początku XIX wieku. W przeciwieństwie do piosenki Aqua, "Barbie Girl", który trafił na listy przebojów w 1997 roku, „life in plastic” nie jest takie „fantastic”. Zmiękczacze plastików, ftalany i bisfenol A (BPA), mogą mieć niebezpieczne dla człowieka skutki uboczne .

Zwłaszcza bisfenol można znaleźć prawie wszędzie: w kartonach od mleka, butelkach, opakowaniach i pojemnikach do żywności i napojów, jak również w powłokach puszek. Stamtąd one przechodzi do płynów lub żywności, i później do naszego organizmu. Te substancje zaburzają gospodarkę hormonalną, Mogą one interweniować w system hormonalny i w ten sposób zmieniać kluczowe procesy metaboliczne w  organizmie. Kilka badań konsumentów wykazały, że substancja ta może prowadzić między innymi  do obniżeniapłodności. Ponadto, badania długookresowe wykazały (opublikowane przez Iain lang w "„Journal oft the American Medial Association“, 2008), że BPA może sprzyjać rozwojowi cukrzycy, chorób układu krążenia i problemom wątroby. Również polityka zareagowała na rezultaty tych badańi: w 2011 r., Unia Europejska zakazała sprzedaży butelek z BPA. Poszczególne państwa idą jeszcze dalej. Francja rozważa całkowity zakaz używania  tych substancji w kontakcie z żywnością. W Szwecji są one zupełnie zakazane.

Jak można uniknąć BPA i  podobnych chemikalii? Kupuj jak najwięcej nie zapakowanych świeżych warzyw i owoców, weź szmacianą torbę na zakupy i używaj szklanych butelek. Stosując  produkty kosmetyczne Love me Green nie musisz się martwić. Opakowania Love me Green wykonane są bez bisfenolu A. Nasze opakowania są zrobione z PET i HDPE, które według niemieckiego „Stiftung Warentest” mają małą szansę wyżądzenia szkód pozostalościami. Przy zakupach zwracaj uwagę na trójkąt ze strzałek z numerem w środku. Nie kupuj produktów z numerami 3 i 7 aby uniknąć bisfenolu A.

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png