2018-10-08 10:16:01 https://love-me-green.pl/artykuly/ekologie-i-czystosc-oceanow/
Love Me Green w trosce o ekologię i czystość oceanów

Love Me Green w trosce o ekologię i czystość oceanów

Organiczne kosmetyki znajdujące się w ofercie Love Me Green są produkowane ze szczególną dbałością o środowisko naturalne. Zadaniem producentów bio kosmetyków powinno być nie tylko wykorzystywanie darów natury w trosce o piękne ciało, ale również niedopuszczanie do szkodliwych ingerencji w świat przyrody. Kosmetyki organiczne powinny zatem być wyprodukowane bez użycia substancji zanieczyszczających środowisko – nawet, jeżeli takie składniki nie wpływają negatywnie na ludzki organizm.

Powyższy postulat wydaje się szczególnie aktualny w świetle najnowszych doniesień naukowców, którzy alarmują o istnieniu zagrożenia w postaci plastikowej zupy pokrywającej Ocean Spokojny na powierzchni przekraczającej dwukrotnie obszar Stanów Zjednoczonych. Unoszące się na Pacyfiku śmieci, wśród których można odnaleźć woreczki foliowe, klocki, piłki, plastikowe rury i ubrania z tworzyw sztucznych, będą rozkładały się przez setki lat. Dlatego tak ważne jest, by opakowania nabywanych produktów były przeznaczone do pełnego recyklingu. Tak jest w przypadku tubek i butelek kosmetyków Love Me Green, które powstają z tworzywa PET, świetnie nadającego się do przetworzenia i powtórnego wykorzystania.

Natura nie jest w stanie zneutralizować plastikowych zanieczyszczeń, poddaje je jedynie procesowi rozdrabniania na coraz mniejsze cząsteczki, co sprawia, że śmieciowa zupa nie jest rejestrowana przez satelity. Naukowcy odnotowują liczne przypadki uduszenia wśród ptaków żerujących na powierzchni oceanu. Plastikowe śmieci są też połykane przez ryby, żółwie, delfiny i wieloryby. Rozdrobnione cząsteczki plastiku są pochłaniane przez plankton, którym odżywiają się małe ryby, zjadane z kolei przez większe zwierzęta morskie. A na koniec trafiają na nasze talerze pod postacią dań z ryb i owoców morza.

Dlaczego problem śmieciowej zupy powinien martwić producentów i użytkowników kosmetyków? Gdyż w znacznej mierze przykładają się oni do powiększania „śmieciowego kontynentu”. Stosowane powszechnie przy wyrobie kosmetyków tworzywa sztuczne, np. polietylen wykorzystywany przy produkcji past do zębów oraz w peelingach jako substancja ścierająca, przedostają się do środowiska naturalnego, gdyż mikrocząstki są zbyt małe, by mogły być wychwytywane przez oczyszczalnie ścieków. Cząsteczki polietylenu pokrywają powierzchnie wielu mórz i oceanów (w tym wód oblewających Europę – naukowcy diagnozują występowanie śmieciowej zupy także na Atlantyku i Morzu Północnym). Należy zatem szukać rozwiązań, które zminimalizują przedostawanie się do zbiorników wodnych ścieków złożonych z tworzyw sztucznych.

Oferta Love Me Green wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którym nie jest obojętna kondycja środowiska naturalnego. Oferujemy peeling do twarzy i scrub peeling do ciała, które nie zawierają polietylenowych ziarenek. Zamiast tworzyw sztucznych wykorzystywane są substancje pochodzenia naturalnego, łatwo ulegające biodegradacji.

Znajdujący się w naszej ofercie Naturalny Energetyzujący Peeling Do Twarzy zawiera drobinki ścierające powstałe w wyniku miażdżenia i rozdrabniania skorupek orzechów arganowych. Owoce dziko rosnącego na niewielkim obszarze Maroko drzewa arganii są wykorzystywane do produkcji oleju, od wieków wykorzystywanego do pielęgnacji cery. Arganowy eliksir młodości zbawiennie wpływa na regenerację skóry. Peeling do twarzy znajdujący się w ofercie Love Me Green łączy kojące działanie oleju arganowego z właściwościami aloesu, ekstraktu z papai i wody z kwiatów lipy, a ponadto powstaje z wykorzystaniem skorupek orzechów zamiast polietylenu.

Organiczny Energetyzujący Scrub Do Ciała to z kolei kombinacja zalet oleju arganowego, ekstraktu z papai i właściwości olejku pozyskiwanego poprzez tłoczenie na zimno skórek słodkich pomarańczy. Olejek pomarańczowy jest silnym przeciwutleniaczem, wykazuje działanie antybakteryjne, antynowotworowe i ujędrniające, a przede wszystkim poprawia samopoczucie dzięki zniewalającemu zapachowi. Scrub peeling również nie zawiera polietylenu, jako substancja ścierająca zostały użyte cząsteczki cukru.

Organiczne kosmetyki z oferty Love Me Green dostarczają wartościowych i regenerujących składników odżywczych, a przy tym ich produkcja nie szkodzi środowisku naturalnemu. Gwarantujemy, że żaden z dostępnych w naszej ofercie peelingów nie przyczynia się do powiększenia śmieciowej zupy na powierzchni oceanów.

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png