2018-10-09 17:18:07 https://love-me-green.pl/artykuly/kosmetyki-naturalne/
Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne

Rosnąca świadomość ekologiczna Polaków oraz troska o piękne ciało sprawiają, że coraz częściej wybieramy kosmetyki naturalne. Są to produkty, które spełniają specyficzne wymagania: przy ich produkcji mogą być wykorzystywane wyłącznie naturalne surowce mineralne i roślinne (w znacznej części pochodzące z upraw ekologicznych), wykluczone natomiast jest użycie syntetycznych konserwantów poza wąską grupą substancji dopuszczonych przez organizację do spraw kontroli jakości żywności, a także kosmetyków organicznych i ekologicznych ECOCERT. Kosmetyki naturalne muszą powstawać w trakcie ekologicznych metod produkcji, a ich opakowania powinny być ograniczone do niezbędnego minimum i nadające się do recyclingu. Składniki kosmetyków powinny spełniać niezbędne normy, ale nie mogą być testowane na zwierzętach.

Co sprawia, że sklep z kosmetykami naturalnymi Love Me Green podbija serca Polaków? Z pewnością atrakcyjna oferta, inspirowana przyrodą kostarykańską, wytwarzana w laboratorium położonym w Prowansji, jednym z najpiękniejszych i najczystszych regionów Europy. Produkty firmy są przeznaczone do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Wśród nich znaleźć można kremy do twarzy, peelingi, tonik i piankę do twarzy, olejek do masażu, balsamy do ciała, krem do rąk, a także szampon i odżywkę do włosów. Wszystkie kosmetyki są w pełni ekologiczne - bez parabenów, silikonów, Phenoxyethanolu, EDTA, olejów mineralnych pochodzących z przemysłu petrochemicznego ani sztucznych substancji zapachowych. Co zastępuje te składniki?

Przede wszystkim kosmetyki Love Me Green bazują na olejach naturalnych pozyskiwanych z pestek owoców i orzechów, co daje klientom pewność, że nie znajdują się w ich składzie produkty będące pochodnymi ropy naftowej (taki status mają wazelina i parafina). Tłuszcze pochodzące z przemysłu petrochemicznego mogą odkładać się w organizmie, a ponadto utrudniają skórze oddychanie. Warto zatem zwrócić uwagę na wyjątkowe właściwości naturalnych składników. Olej tłoczony z pestek moreli doskonale nawilża i wygładza skórę, a olej z pestek granatów, olej migdałowy i arganowy działają odmładzająco. Olej sezamowy oczyszcza i odtruwa skórę, a także łagodzi podrażnienia. Szczególne działanie kojące i regenerujące (polegające m. in. na niwelowaniu wolnych rodników) wykazuje olej Makadamia. W ofercie Love Me Green znajdują się kosmetyki bazujące przede wszystkim na zbawiennych dla skóry właściwościach tych składników, a wśród nich można znaleźć m. in. naturalny olejek do masażu Love Me Green, wzbogacony o jeden z eliksirów młodości - olej arganowy.

Naukowcy nie polecają również parabenów, czyli syntetyków stosowanych do konserwowania kosmetyków. Mogą one wywoływać podrażnienia i uczulenia, a nawet wpływać na rozwój nowotworów piersi. Kosmetyki naturalne Love Me Green powstają przy wykorzystaniu nieszkodliwych kwasów benzoesowych i dehydroacetonowych, uznawanych przez ECOCERT. Ponadto warto pamiętać, że kosmetyki produkowane z wykorzystaniem ekologicznych surowców, bazujące na naturalnych olejach i glicerynie pozyskiwanej z oleju palmowego oraz kokosowego, w dużej mierze niwelują podrażnienia i uczulenia wywoływane przez wszechobecne w naszym życiu syntetyczne konserwanty.

Producenci kosmetyków ekologicznych unikają pewnych składników również ze względu na troskę o środowisko naturalne. Stosowane powszechnie do produkcji peelingów plastikowe drobinki nie są zatrzymywane przez oczyszczalnie ścieków, trafiają zatem do wód, znacznie zanieczyszczając powierzchnię mórz i oceanów. Naturalny peeling Love Me Green nie zawiera polietylenu, który został zastąpiony przez składniki organiczne - drobinki powstałe poprzez miażdżenie skorupek orzechów arganowych oraz cząsteczki cukru. Kontrowersyjny status mają również silikony, które osadzając się na włosach i skórze tworzą szczelny pancerz, który nie przepuszcza żadnych składników odżywczych. Poza tym silikony szkodzą środowisku, gdyż większość z nich nie rozpuszcza się w wodzie. Kosmetyki Love Me Green nie zawierają silikonów, a do nawilżania skóry i włosów wykorzystują m. in. właściwości aloesu, miodu, naturalnej gliceryny, olejów i ekstraktów roślinnych.

Wybierając kosmetyki naturalne z oferty Love Me Green można mieć pewność, że jednocześnie dbamy o piękne ciało i o czyste środowisko. To jednak nie wszystkie zalety bio kosmetyków, które kuszą klientów również fenomenalnym zapachem. Jak to możliwe? Decydują o tym wyjątkowe połączenia wód kwiatowych, olejków i ekstraktów naturalnych, np. scrub peeling do ciała oszałamia zapachem słodkich pomarańczy, a olejek do masażu wykorzystuje zmysłowy charakter ekstraktu z kwiatów Frangipani. Warto dać się uwieść.

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png