2018-03-25 19:08:10 https://love-me-green.pl/artykuly/kosmetyki-weganskie-i-wegetarianskie/
Kosmetyki wegańskie i wegetariańskie - czym powinny się charakteryzować?

Kosmetyki wegańskie i wegetariańskie - czym powinny się charakteryzować?

Moda na wegetariański i wegański styl życia staje się coraz bardziej powszechna. Co prawda jest to trend bardzo młody, przed 1989 rokiem w zasadzie nieistniejący (poza sporadycznymi przypadkami jaroszy odmawiających sobie mięsa z przyczyn zdrowotnych), dlatego jeszcze w 2000 roku badania CBOS pokazywały, że wegetarianie stanowią w Polsce tylko ok. 1% społeczeństwa. Wtedy jednak trudno było znaleźć dobrą wegetariańską knajpkę nawet w większych miastach, a analiza składu produktów w polskim wydaniu wciąż oznaczała głównie polowanie na obecność szkodliwych konserwantów oznaczanych demoniczną literką „E”. Dziś większość szanujących się restauracji oferuje szeroki wybór dań wegetariańskich, a małe lokale oferujące wyłącznie wegańskie jedzenie wyrastają jak grzyby po deszczu. A w jaki sposób moda na zdrowy styl życia wpływa na nasze wybory przy zakupie kosmetyków?

Wpływ proekologicznych trendów na przemysł kosmetyczny można zauważyć na każdym kroku, także pośród ofert producentów konwencjonalnych kosmetyków sieciowych. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego z dnia 30 listopada 2009 roku żadne produkty kosmetyczne ani ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach. Jest to zwieńczenie długiego procesu, na który składały się m.in. protesty organizacji proekologicznych przeciwko wykonywaniu takich testów przez wielkie koncerny. Jednak nie oznacza to, że wszystkie kosmetyki dostępne na rynku mogą być używane przez wegetarian.

Kosmetyki wegetariańskie to takie produkty, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani pozyskiwanych w sposób przysparzający zwierzętom cierpienia. Są to zatem produkty oznaczane mianem cruelty-free. Wegetarianie rezygnują z zakupu kosmetyków zawierających m.in. ambrę, piżmo, kolagen (pozyskiwany z tkanek świńskich), elastynę (pochodzącą z tkanek krów lub drobiu), kreatynę (uzyskiwaną z wełny owczej lub ptasich pazurów), lanolinę (znów owcza wełna), a także witaminy pochodzące z wątroby ryb. Weganie natomiast rezygnują również z produktów zawierających mleko, wosk i miód. Jak widać, nie wszystkie kosmetyki, nawet w 100% naturalne, mogą być stosowane przez wegan.

Love Me Green wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obu tych grup konsumentów. Żaden z produktów znajdujących się w ofercie firmy nie zawiera składników eliminowanych przez wegetarian. Jedyne substancje pochodzenia zwierzęcego znajdujące się w składzie niektórych z kosmetyków to produkty wytwarzane przez pszczoły – miód, wosk i mleczko pszczele. Zgodnie z filozofią przyjętą na samym początku działalności Love Me Green składniki te są uzyskiwane ze szczególną dbałością o to, by pszczoły w żaden sposób nie ucierpiały, a produkcja ma miejsce we Francji pod kontrolą organizacji dbającej o jej najwyższą jakość. Potwierdza to nadany marce certyfikat ECOCERT, który bardzo precyzyjnie określa warunki traktowania zwierząt, od których pochodzą składniki kosmetyków naturalnych i organicznych. Dlatego też wszystkie produkty marki Love Me Green mogą być śmiało stosowane przez tych wegetarian, którzy unikają również miodu produkowanego w warunkach zagrażających zdrowiu pszczół, lecz nie stronią od składników pszczelich powstających w sposób przyjazny naturze. W końcu wybór takich produktów jest uzależniony od indywidualnych preferencji każdego miłośnika zdrowego i ekologicznego stylu życia.

A co z weganami, którzy całkowicie rezygnują z kosmetyków zawierających miód, wosk i mleczko pszczele? Specjalnie dla nich skierowana jest oferta produktów stuprocentowo wegańskich, takich jak Maseczka Do Twarzy Regenerująca, Naturalny Olejek Relaksujący do Masażu, Organiczny Energetyzujący Peeling Do Twarzy, Organiczny Naturalny Tonik Kojący Do Twarzy, Energetyzująca Pianka Myjąca Do Twarzy oraz Wzmacniająca Odżywka Do Włosów. Używając tych produktów klienci mają najlepsze gwarancje, że żaden ze składników kosmetyków w najmniejszym stopniu nie kłóci się z wegańskim stylem życia.

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png