2018-10-08 10:13:34 https://love-me-green.pl/artykuly/naturalne-kosmetyki-bez-silikonow/
Naturalne kosmetyki bez silikonów

Naturalne kosmetyki bez silikonów

Love Me Green to marka, która dba nie tylko o niezapomniane pierwsze wrażenie, jakie zrobi kosmetyk na konsumencie, o jego sprawdzoną skuteczność ale także i o to, jak regularne używanie danego produktu wpłynie na zdrowie i kondycję skóry oraz włosów. Niestety, niewielu producentów praktykuje podobne podejście. Nawet najpopularniejsze i przynoszące najwyższe zyski firmy skupiają się raczej na doraźnych emocjach klientów, nie dbając o następstwa długotrwałego stosowania ich produktów. Dzięki takiemu nastawieniu, mimo zdecydowanych ostrzeżeń ze strony środowisk dermatologicznych i kosmetologicznych, w dalszym ciągu z powodzeniem do produkcji ponad 45% kosmetyków używa się silikonów.

Silikony wykorzystywane są nie tylko w kosmetykach. Swoje zastosowanie znalazły także w takich gałęziach przemysłu jak budownictwo, jako materiały uszczelniające, czy przy produkcji lakierów i kauczuków, w roli smarów i olejów. Funkcje pełnione przy tego rodzaju produkcjach dają ogólny obraz tego, co silikon może zrobić z naszymi włosami i cerą. Pokryje je szczelną maską, która chwilowo nada im blasku i gładkości, ale nie przepuści żadnych substancji odżywczych. Jednocześnie, ich usunięcie z powierzchni włosa lub skóry nie zawsze jest łatwe.

Silikony dzielą się na rozpuszczalne i nierozpuszczalne w wodzie. O ile szkodliwe działanie silikonów z pierwszej kategorii trwa jedynie do momentu zmycia substancji, o tyle druga kategoria może przysporzyć więcej trudności. Pod szczelną silikonową skorupą włos staje się przesuszony i słaby, cera nie może oddychać, pojawiają się wypryski, naukowcy podejrzewają także, że silikony mogą przyspieszać starzenie się skóry. Najpopularniejsze silikony nierozpuszczalne w wodzie to: cyclomethicone, trimethylsiloxysilicates, cyclopentasiloxane, trimethicone, simethicone.

Producenci chętnie używają silikonów w swoich kosmetykach, gdyż te bezzapachowe i bezbarwne substancje sprawiają, że kosmetyk stwarza pozory efektywności – momentalnie wygładza skórę i włosy, dodaje blasku, a produkty mają przyjemną w dotyku konsystencję. Niestety, choć początkowe wrażenie może wydawać się zachęcające, to regularne stosowanie produktów kosmetycznych z tym szkodliwym na dłuższą metę dodatkiem sprawi, że negatywnie odbije się to zarówno na zdrowiu, jak i wyglądzie skóry oraz włosów.

W Love Me Green dbamy, by w naszych kosmetykach nie było żadnych substancji źle wpływających na kondycję i zdrowie cery oraz włosów. Dlatego w naszej ofercie znajdują się produkty stworzone wyłącznie z naturalnych składników. Wybierając kosmetyki Love Me Green mogą być Państwo pewni, że sięgają po produkty bez dodatku silikonów, ale także bez parabenów, pochodnych olejów mineralnych z przemysłu petrochemicznego, Phenoxyethanolu oraz EDTA. Wystarczy raz wypróbować nasz Naturalny Witalizujący Szampon Do Włosów o zapachu frangipani lub Regenerujących Kremów Do Twarzy, by przekonać się, że cudowna konsystencja i fantastyczne zapachy nie muszą mieć nic wspólnego ze sztucznymi, potencjalnie szkodliwymi substancjami.

Love Me Green - naturalne kosmetyki bez silikonów

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png