2019-07-08 06:27:30 https://love-me-green.pl/artykuly/telekomunikacji_mobilnej_5g/
Telekomunikacji mobilnej  5G

Telekomunikacji mobilnej 5G

 

Wielkie obietnice, nieznane ryzyko - big promises unknown risk Investigate Europa tytułowała w styczniu 2019. Tutaj idzie o nowy standard w telekomunikacji mobilnej  5G. Pytanie które stawiamy: jaki wpływ na nasze dobre samopoczucie i nasze zdrowie ma 5G ?

Ogromne komercyjne interesy wchodzą w grę  i to jest głównym powodem dla którego obawiamy się, że biznes przeważa nad potencjalnym zdrowotnym ryzykiem. Cytowane w kontekście  rozwoju technologii 5G  liczby są zawrotne. Europejska unia planuje połączenie w sieć do 2025. Objętość przekazywanych danych ma się  zwiększyć parę tysięcy razy, liczba przypiętych urządzeń kilkaset razy, czas reakcji  wyraźnie się skrócić i mowa jest o inwestycjach rzędu  ok. 500 miliardów? pisze Tagespiegel.

Niemiecki Urząd Ochrony Radiologicznej pisze:

Fascynacja nowoczesną techniką, jest w sprzeczności do bardzo istotnego zagadnienia, a mianowicie potencjalnego szkodliwego wpływu tej technologii na zdrowie ludzi wystawionych na jej działanie.

W Love me Green, jesteśmy uwrażliwieni na wszystko co ma wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt oraz stan przyrody, nie  tylko kosmetyki. Bo jesteśmy przekonani, że to suma wielu szkodliwych czynników przyczynia się do rozwoju chorób ludzi i zwierząt oraz degeneracji przyrody.

Nasze zaangażowanie na tym polu potwierdzamy przynależnością ECOCERT Green Life, organizmu certyfikującego, który dba o to aby procesy  w całym łańcuchu produkcyjnym były możliwie jak najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Każda forma promieniowania ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie i uważamy, iż każdy powinien być w stanie wyrobić sobie zdanie na ten temat .

Dbamy o to  aby w naszych produktach kosmetycznych nie było szkodliwych dla zdrowia składników ( jak na przykład pochodne ropy naftowej, ale o tym w innym artykule). Rzecz jasna nasze kremy mają za zadanie poprawiać wygląd skóry, ale pierwsze „przykazanie” to przede wszystkim mają nie szkodzić.

To jest podstawą naszych wszystkich działań.

Drugi istotny aspekt produkcji to environmental Footprint. To musi być naszym celem, ograniczać  zanieczyszczenie środowiska. Jak na przykład zastosowanie drobinek arganowych zamiast  mikroplastyku  w produktach. Następny punkt bilans CO2. W celu poprawienia naszego bilansu CO2 sadzimy las  na Mazurach. Jak do tej pory nie robiliśmy obliczeń, jak dużo  CO2 skompensowaliśmy ale jesteśmy absolutnie pewni, że nasz bilans jest dodatni. Jak do tej pory posadziliśmy kilkadziesiąt tysięcy drzew. Angażujemy się na wielu polach walki o czyste środowisko. Stąd też nasze pytanie, jaki wpływ  ma technologia 5 g na  zdrowie nasze i zwierząt, a także roślin ?

Prawie każdy z nas ma w domu  Wi-Fi. Ale moc nadawcza tych urządzeń nie jest zbyt wysoka.  Podobnie jest z telewizją satelitarną :  moc nadawcza telewizyjnego satelity jest bardzo mała.

Natomiast jeśli chodzi o   jednostki radarowe i samoloty typu  AWACS,  to te jednostki  emitują promieniowanie elektromagnetyczne o bardzo wysokim natężeniu.

Bardzo istotnym aspektem nowoczesnych technologii przekazywania danych cyfrowych jest to, że fala elektromagnetyczna ma kształt prostokąta. Aby uzyskać taki kształt fali, nakłada się ogromne ilości fal sinusoidalnych, które w sumie dają prostokątny kształt. Co w naszym ciele wpada w rezonans z tymi falami , na razie nie wiem tego dokładnie, ale możemy być niestety pewni, że przy takiej ilości rozmaitych frekwencji któraś z nich, czy nawet spora ich ilość będą w stanie rezonować z naszym ciałem. Odbywa się to bardzo podstępnie, bo całkiem dla nas niezauważalnie. Nasze ciało nie jest wyposażone w odpowiednie receptory które mogły być wszcząć alarm ( w postaci bólu) przy takim ataku promieniowania radiomagnetycznego.

Nie posuwamy się aż tak daleko w naszym artykule, jak na przykład austriackie czasopismo Natürlich Gesund, które w swoje wydanie jubileuszowe nr 50, zatytułowało  -„ życie w 5 g - laboratorium eksperymentalne?” Ale myślimy, że to jest konieczne, przynajmniej informować i mieć swoje zdanie. Wierzymy, że cały czas należy dążyć do , ograniczania sumy wszystkich szkodliwych wpływów na nasze ciało. Obojętny czy to chemia, promieniowanie lub choćby zanieczyszczenie powierza. Nasze motto to :  należy iść przez życie z otwartymi oczami  i wiedzieć, co jest dobre a co jest szkodliwe dla nas.

 

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png