2018-12-07 13:37:17 https://love-me-green.pl/kosmetyki-ekologiczne/
Kosmetyki Ekologiczne

Kosmetyki Ekologiczne

Love Me Green to polska marka kosmetyków ekologicznych inspirowanych kostarykańską przyrodą. Niespotykane, charakterystyczne dla LMG zapachy Frangipani czy Karité Exotique oszałamiają i zachwycają. Ale to nie jedyny aspekt wyróżniający te produkty spośród innych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów.

Naturalne, Bezpieczne i Certyfikowane Składniki

Składniki produktów LMG są naturalne, akceptowane przez:

ECOCERT (niezależne międzynarodowe stowarzyszenie kontrolujące. Działa w zakresie ochrony środowiska. 2002 roku ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Do tego celu stworzyło dwa określenia - o różnych kryteriach. Znakiem „ekologiczne i biologiczne kosmetyki” mogą być oznakowane produkty, w których minimalna ilość wszystkich roślinnych składników w formule wynosi przynajmniej 95% i minimum 10% wszystkich składników wagowych musi pochodzić z upraw ekologicznych. Określeniem „biologiczny kosmetyk” są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przynajmniej 50%.)

i NOP (National Organic Program - rozwija, wdraża i nadzoruje produkcję, handel i oznakowanie żywności naturalnej, a także licencjonuje przedstawicieli, nie tylko w USA, którzy certyfikują produkcję zgodną z amerykańskimi standardami).

Podobnie jak francuskie laboratorium gdzie odbywa się produkcja kosmetyków Love Me Green, które oprócz certyfikatów ECOCERT oraz NOP, posiada także ISO 9001. Obie jednostki certyfikacyjne to gwarancja produktów organicznych najwyższej jakości, zdrowych dla ludzkiego organizmu jak i przyjaznych dla środowiska. Marka Love Me Green to nie tylko kosmetyki ale także kompletna proekologiczna idea.

RecyclingEko kosmetyki wytwarzane są wyłącznie ze składników naturalnych, a użyte substancje konserwujące są w 100% akceptowane przez ECOCERT. Tradycyjne zastosowanie poszczególnych roślin, ziół i wyciągów zostaje połączone z osiągnięciami najnowszych technologii laboratoriów kosmetycznych, dzięki czemu kosmetyki ekologiczne niosą w sobie mądrość tradycji i zdobycze nauki. Bio produkty nie są testowane na zwierzętach, aczkolwiek zostają oczywiście poddane testom dermatologicznym i aplikacyjnym, przez co ich stosowanie jest absolutnie bezpieczne z dowiedzioną podczas testów skutecznością. Mało tego, udowodniono, że ze względu na użycie organicznych składników ekologiczne kosmetyki znacznie rzadziej powodują reakcje alergiczne niż ich konwencjonalne odpowiedniki.

Całkowicie Przyjazne dla Środowiska

Marka Love Me Green ma na względzie dobro natury, dlatego w najwyższym stopniu dba o środowisko naturalne. Wszystkie opakowania PET produktów LMG są przeznaczone do recyklingu, a zużycie makulatury do ich wytworzenia ograniczono do minimum - najważniejsze informacje o kosmetykach zostały zawarte na opakowaniu, zrezygnowano zaś z kartoników i dodatkowych ulotek. Zadbano także o ograniczenie kilometrów transportu. Wbrew tendencji korzystania z usług azjatyckich firm produkujących bardzo tanie opakowania, tubki i pudełka produktów LMG wytwarza się na miejscu, a nie w Chinach. Kosmetyki powstają w najlepszych w Europie prowansalskich laboratoriach, specjalizujących się w kosmetykach naturalnych i przewożone są do Polski, gdzie rozdziela się je do odpowiednich opakowań. Dzięki takiej logistyce negatywne skutki uboczne transportu na środowisko zostają zminimalizowane.

Pestki granataZdrowie i Bezpieczeństwo Stosowania Przede Wszystkim

Kosmetyki naturalne Love Me Green to kompleksowa pielęgnacja twarzy, ciała i włosów. Każdy produkt z serii LMG, bez różnicy czy będzie to eko balsam, krem czy szampon, nie posiada żadnych szkodliwych lub podejrzanych o bycie niebezpiecznymi dla zdrowia, składników. Marka deklaruje, że w składzie jej produktów nie znajdują się: Izopropyl Palmitate, parabeny, silikony i pochodne olei mineralnych z przemysłu petrochemicznego, Phenoxyethanol oraz EDTA.

Używając kosmetyków ekologicznych Love Me Green można natomiast cieszyć się naturalnymi właściwościami odżywczymi i pielęgnacyjnymi takich składników jak aloes, ekstrakty z: Frangipani, herbaty, zielonej kawy, papai i żurawiny, masło shea, miód, oleje: arganowy, kokosowy, Makadamia, migdałowy, morelowy, sezamowy, z pestek granatów, ze słodkich pomarańczy. Kosmetyki tworzone są na bazie bogatych w składniki odżywcze wodach: z kwiatów lipy lub róży.

Daj się uwieść wspaniałym zapachom kosmetyków organicznych i świetnym efektom pielęgnacji cery i włosów produktami LMG. Połączenie inspiracji kostarykańską naturą i doświadczenia prowansalskich laboratoriów, pozwoli Ci na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie i przeniesie w świat pełen zaskakujących niespodzianek i nieujarzmionej przyrody.

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png