2018-12-07 13:50:37 https://love-me-green.pl/kosmetyki-naturalne-bez-chemii/
Kosmetyki naturalne bez chemii i szkodliwych konserwantów

Kosmetyki naturalne bez chemii i szkodliwych konserwantów

Chętnie odwiedzamy sklepy ze zdrową żywnością, a recykling jest coraz popularniejszy. Polacy stają się pro-ekologicznymi, świadomymi konsumentami. Nie dziwi więc, że pod lupę zostały wzięte także produkty pielęgnacyjne. Rozwiązaniem problemu podrażnień syntetycznymi substancjami zapachowymi i szkodliwymi konserwantami, są naturalne kosmetyki bez chemii. Firma Love Me Green prezentuje kosmetyki naturalne bez konserwantów inspirowane kostarykańską przyrodą, powstałe na bazie wyłącznie roślinnych składników aktywnych.

Konsumenci zaczęli również dostrzegać nowy problem: mikro plastyk. Są to drobinki plastykowe obecne w pastach do zębów i peelingach, które ze względu na mikroskopijne rozmiary nie są odfiltrowywane w oczyszczalniach ścieków i przedostają się do środowiska naturalnego. Zanieczyszczenie mikro plastykiem wód mórz i oceanów osiągnęło krytyczny poziom. Mikro plastyk znajduje się w rybach i innych stworzeniach morskich i w ten sposób trafia do ludzkiego łańcucha pokarmowego.

Dlatego właśnie kosmetyki Love me Green to nie tylko kosmetyki bez chemii, ale również kosmetyki bez mikro plastyku. Peeling do twarzy Love me Green zawiera drobinki z potłuczonych skorup orzechów arganowych, a scrub do ciała jest na bazie cukru.

 Znalezienie kosmetyków bez sztucznych dodatków nie jest łatwe w sieciowych drogeriach. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się internetowe sklepy prowadzone z myślą o zdrowiu i naturalnej pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz o propagowaniu pro-ekologicznych nawyków. Tak jest w przypadku eko-sklepu internetowego love-me-green.pl, który oferuje tylko kosmetyki organiczne, nie testowane na zwierzętach i dostarczane w opakowaniach nadających się do recyklingu, bez zbędnej makulatury. 

 

Produkty z serii Love Me Green są świetnej jakości kosmetykami w pełni naturalnymi, bez niebezpiecznej chemii i mikro plastyku.  Preparaty kosmetyczne marki LMG są produkowane we francuskim laboratorium, które posiada certyfikat jakościowy ISO 9001 oraz przyznawane kosmetykom organicznym certyfikaty ECOCERT, COSMOS i NOP.

 Kosmetyki naturalne mimo, że używają innych konserwantów niż standardowe produkty tego typu, wcale nie mają krótszego okresu przydatności. Marka Love Me Green stosuje w tym celu delikatne i bezpieczne kwasy benzoesowe i dehydroacetonowe, zatwierdzone przez ECOCERT, a więc międzynarodowe, niezależne stowarzyszenie działające w zakresie ochrony środowiska.

 Mimo, że naturalne olejki także mogą powodować alergie – zdarza się to znacznie rzadziej niż w przypadku nieorganicznych produktów pielęgnacyjnych. Kosmetyki bez chemii są bowiem lepiej przyswajane przez skórę. Możliwe jest zastąpienie naturalnymi składnikami większości syntetycznych substancji zapachowych, myjących i czynnych, a także szkodliwych konserwantów. Tak jest w przypadku marki Love Me Green.

 Wybierając nasze kosmetyki możesz być pewny, że unikalne kompozycje zapachowe uzyskaliśmy dzięki wyciągom roślinnym. Stosujemy wyłącznie konserwanty akceptowane i zgodne z wymaganiami certyfikatu przyznawanego kosmetykom organicznym ECOCERT. W naszych kosmetykach nie stosujemy takich składników jak: Izopropyl Palmitate, parabeny, silikon, pochodne olei mineralnych z przemysłu petrochemicznego, Phenoxyethanol, EDTA.

 Martwi Cię, że nie rozumiesz składu swoich kosmetyków? Naturalne kosmetyki bez konserwantów  Love Me Green zostały stworzone wyłącznie na bazie roślinnej w trosce o piękno skóry, zdrowie konsumentów i środowisko naturalne.  Dzięki unikalnemu połączeniu sił natury,  nauki i nowoczesnych technologii udało nam się wyeliminować całą szkodliwą i niepotrzebną chemię z kosmetyków. Poczuj się pięknie, bezpiecznie i naturalnie używając  kosmetyki bez konserwantów  Love Me Green.

Kosmetyki naturalne sklep bez chemii, Made in France, ECOCERT

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png