2022-09-23 11:56:00 https://love-me-green.pl/kosmetyki-naturalne-co-to-sa/
kosmetyki naturalne - czym są?

kosmetyki naturalne - czym są?

Kosmetyki naturalne są produktami otrzymywanymi ze składników pochodzenia roslinnego lub mineralnego. Często okresla się je biokosmetykami lub kosmetykami ekologicznymi. Bazują one na olejkach eterycznych, ekstraktach ziołowych, olejach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzecego ani nie sa testowane na zwierzętach.

Kosmetyki naturalne pobudzają i wspomagają prace skóry w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych, bez zakłócanie naturalnego rytmu i procesów odnowy. Celem ich stosowani ajest przywrócenie naturalnych funkcji skóry, pobudzenie jej do samodzielnego odbudowywania włókien kolagenowych oraz innych naturalnych procesów odnowy.

Nie nalezy jednak oczekiwac, iz kosmetyki naturalne dadzą natychmiastowe efekty, gdyz najpierw musza pobudzić mechanizmy skóry, dotychczas hamowane przez stosowanie kosmetyków syntetycznych. Skóra pielegnowana preparatami naturalnymi samoistnie reguluje poziom produkcji sebum, wyrównuje jego braki lub nadmiar, pobudza się do samoregeneracji, czego nie sa w stanie zapewnić w pełni kosmetyki syntetyczne.

Biokosmetyki nie walczą z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze, wspierają je w naturalny sposób i wzmacniają, działając jednak wolniej, choc pozostawiając efekt trwalszy i wyraźniejszy. Substancje zawarte w kosmetykach naturalnych nie są z założenia ani szkodliwe ani podrazniające dla skóry. Ze wzgledu na technologię produkcji oraz jakość składników dużo rzadziej wywołują reakcje alergiczne i podrażnienia. Jako konserwanty używa się naturalnych substancji takich jak witamina E, olejki eteryczne, alkohol. Bardzo dużą uwagę zwraca sie na czystość biologiczną składników.

Kosmetyki naturalne maja także właściwości lecznicze, pobudzają proces regeneracji i przywracaja stan równowagi skóry. Najważniejsze cechy kosmetyków ekologicznych to:

  • roślinne surowce wykorzystane do produkcji kosmetyków pochodzące z kontrolowanych - biologicznych upraw
  • użycie surowców zwierzęcych jest dozwolone tylko, jeśli są one pozyskane od zwierząt żyjących, możliwie z ekologicznych hodowli
  • brak syntetycznych barwników, syntetycznych substancji zapachowych, silikonu, parafiny i produktów pochodzących z ropy naftowej, dzięki czemu nie wywołują alergii skórnych
  • składniki do produkcji kosmetyków uzyskiwane są metodami fizycznymi (np. tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie itp.), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi
  • mikrobiologiczną czystość produktów zapewniają przede wszystkim naturalne systemy konserwujące (np. witamina E)
  • wszystkie składniki ulegają biodegradacji, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska

 

Love Me Green - kosmetyki naturalne

Powiązane produkty

Zobacz także

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png