Biokosmetyka / Kosmetyka biologiczna

Pojęcia „biokosmetyka”, „kosmetyka biologiczna” czy „kosmetyka naturalna” nie są prawnie chronione.    Trzeba się więc dokładnie rozeznać, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z „prawdziwą” biokosmetyką/kosmetyką naturalną. Największą pewność pozwala uzyskać posłużenie się listą INCI, jak również, oczywiście, nadzór i kontrola ze strony niezależnej instytucji oraz znak jakości.

Biokosmetyki firmy Love Me Green są certyfikowane i kontrolowane przez ECOCERT. Dotyczy to także dostawców poszczególnych składników. Składniki naszych biokosmetyków pochodzą w znacznej części z upraw ekologicznych. Wszystkie nasze produkty są wegetariańskie, a niektóre wegańskie. Stosowane przez nas składniki pochodzenia zwierzęcego, jak miód, wosk i mleczko pszczele są również kontrolowane przez ECOCERT. Nie przeprowadzamy badań na zwierzętach i znajdujemy się na liście PETA. Nie używamy takich substancji, jak silikony czy parabeny. Nasze biokosmetyki wspomagają naturalne właściwości regeneracyjne skóry. Naszym celem jest przywrócenie i zachowanie Twojego naturalnego piękna.

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja włosów

Zestawy

Czym jest silikon i jak działa?

Silikon jest materiałem otrzymywanym na drodze syntezy. Ma on wiele nazw, które często, choć nie zawsze, kończą się na „cone”. Silikony stosowane są do uszczelniania okien, w implantach piersiowych, ale także w kosmetykach. Jeśli chodzi o te ostatnie, to znajdziemy je przede wszystkim w produktach do pielęgnacji włosów oraz kremach do ciała i twarzy. Dlaczego? Produkcja silikonu jest relatywnie tania, a skóra i włosy pokryte powłoką silikonową wyglądają ładnie. Włosy i skóra stają się gładkie w dotyku i nabierają przyjemnego blasku. Niestety, jest to tylko powierzchowny efekt. Przy częstym stosowaniu silikonu włos pokrywa nieprzepuszczalna powłoka i ulega on przesuszeniu.  Pory skóry i występujące w skórze gruczoły potowe mogą się zatkać. Naturalna zdolność regeneracji zostaje ograniczona, substancjom odżywczym naniesionym wraz z produktami pielęgnacyjnymi trudniej wniknąć w głąb skóry, a poza tym powłoka otaczająca włos może utrudnić jego koloryzację. Silikon wpływa również obciążająco na środowisko, ponieważ całkowite jego usunięcie ze ścieków jest niemożliwe.  Są to wystarczające powody, aby substancja ta nie była stosowana w biokosmetykach. W pełni zgadzamy się z tą zasadą i dlatego zwróciliśmy się do ECOCERT greenlife o wydanie certyfikatów potwierdzających, że Love Me Green Bio-Kosmetik tych zasad przestrzega.

Certyfikowane biokosmetyki - ECOCERT

ECOCERT istnieje ponad 20 lat, powstał bowiem w roku 1995, i jest pierwszym urzędem certyfikacji, który ustanowił standard dla kosmetyków naturalnych i biokosmetyków. Standard ten jest stale rozwijany, a certyfikacji poddało się już ponad 1000 przedsiębiorstw.

Najważniejsze zasady brane pod uwagę w procesie certyfikacji:

- Składniki uzyskiwane z odnawialnych zasobów i przyjazne dla środowiska technologie wytwarzania. Sprawdzane są pochodzenie każdego składnika oraz sposób jego wytworzenia.

- Wymagana jest minimalna zawartość składników pochodzących z upraw ekologicznych. Zarówno w biokosmetykach jak i kosmetykach naturalnych minimalna zawartość składników naturalnego pochodzenia to co najmniej 95% wszystkich składników.

Przyznawane są dwa certyfikaty: Biokosmetik i Naturkosmetik. Certyfikat Biokosmetik oznacza, że produkt spełnia znacznie bardziej restrykcyjne normy, to znaczy, że jest pochodzenia roślinnego w co najmniej 95%, z czego co najmniej 10% pochodzi z upraw ekologicznych. Rzeczą oczywistą jest dla nas, że Love Me Green wytwarza wszystkie produkty zgodnie ze standardem Biokosmetik.  Udział składników naturalnych w naszych biokosmetykach z reguły przekracza wartości wymagane przez ECOCERT, a składniki te pochodzą z upraw ekologicznych zawsze, kiedy to tylko możliwe.  Jest to dla nas bardzo ważne.

 

Biokosmetyki nietestowane na zwierzętach

Zobowiązaliśmy się wobec PETA Deutschland, że nie będziemy przeprowadzać testów na zwierzętach, nie będziemy takich testów zlecać, ani ich finansować. Dlaczego tak to podkreślamy? Niestety, nie jest to tak oczywiste, jak by się wydawało. Na przykład testowanie składników produktów kosmetycznych na zwierzętach zostało zakazane w Unii Europejskiej.   Dotyczy to jednak składników produktów kosmetycznych. Jeżeli jednak dany składnik jest objęty dyrektywą chemiczną, może się zdarzyć, że przeprowadzanie testów na zwierzętach jest zalecane. Dzieje się tak również w Chinach. Wszystkie produkty kosmetyczne sprzedawane w Chinach są testowane na zwierzętach. Nie ma znaczenia, kto przeprowadza te testy ani kto je zleca. Polityka naszej firmy jest w tym zakresie absolutnie jednoznaczna. Żaden z naszych produktów kosmetycznych i jego składników nie jest testowany na zwierzętach. Nie zlecamy także żadnych testów na zwierzętach, ani ich nie finansujemy. Ponadto nasze biokosmetyki nie zawierają substancji, które pochodziłyby od martwych zwierząt.   Kontroluje to ECOCERT.

Biokosmetik Shop / Biokosmetik online

Nasz certyfikowany sklep Bio Kosmetik Shop otwarty jest przez 24 godziny każdego dnia tygodnia, dlatego można w nim kupować bez pośpiechu. Czekamy na Twoje zamówienie i zatroszczymy się o szybką, sprawną wysyłkę. Tutaj możesz dokładnie przejrzeć online nasze biokosmetyki. Można także zamawiać próbki lub na początek niewielkie ilości kilku produktów, np. 15 ml kremu na dzień lub 15 ml kremu na noc. Zleciliśmy kontrolę naszego sklepu, aby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa przy zakupie.

Biokosmetyki / Naturalne biokosmetyki

Nasze biokosmetyki są certyfikowane i regularnie poddawane kontroli. Dzięki temu można mieć pewność, że są to prawdziwe biokosmetyki. Zawsze, gdy tylko jest to możliwe, sięgamy po składniki z ekologicznych upraw. Ma to jednak wpływ na cenę, ponieważ składniki te są z reguły znacznie droższe od tych pochodzących z upraw tradycyjnych.   Kontrolowane certyfikowane biokosmetyki – to jest ważne.

Biokosmetyki

Zamawianie biokosmetyków online w naszym sklepie kosmetyki organiczne. U nas można bez obaw kupować prawdziwe certyfikowane biokosmetyki. Zapraszamy na zakupy!

Co to są kosmetyki naturalne?

Co to są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne są produktami otrzymywanymi ze składników pochodzenia roslinnego lub mineralnego. Często okresla się je biokosmetykami lub kosmetykami ekologicznymi. Bazują one na olejkach eterycznych, ekstraktach ziołowych, olejach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzecego ani nie sa testowane na zwierzętach.

Kosmetyki naturalne pobudzają i wspomagają prace skóry w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych, bez zakłócanie naturalnego rytmu i procesów odnowy. Celem ich stosowani ajest przywrócenie naturalnych funkcji skóry, pobudzenie jej do samodzielnego odbudowywania włókien kolagenowych oraz innych naturalnych procesów odnowy.

Nie nalezy jednak oczekiwac, iz kosmetyki naturalne dadzą natychmiastowe efekty, gdyz najpierw musza pobudzić mechanizmy skóry, dotychczas hamowane przez stosowanie kosmetyków syntetycznych. Skóra pielegnowana preparatami naturalnymi samoistnie reguluje poziom produkcji sebum, wyrównuje jego braki lub nadmiar, pobudza się do samoregeneracji, czego nie sa w stanie zapewnić w pełni kosmetyki syntetyczne.

Biokosmetyki nie walczą z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze, wspierają je w naturalny sposób i wzmacniają, działając jednak wolniej, choc pozostawiając efekt trwalszy i wyraźniejszy. Substancje zawarte w kosmetykach naturalnych nie są z założenia ani szkodliwe ani podrazniające dla skóry. Ze wzgledu na technologię produkcji oraz jakość składników dużo rzadziej wywołują reakcje alergiczne i podrażnienia. Jako konserwanty używa się naturalnych substancji takich jak witamina E, olejki eteryczne, alkohol. Bardzo dużą uwagę zwraca sie na czystość biologiczną składników.

Kosmetyki naturalne maja także właściwości lecznicze, pobudzają proces regeneracji i przywracaja stan równowagi skóry. Najważniejsze cechy kosmetyków ekologicznych to:

  • roślinne surowce wykorzystane do produkcji kosmetyków pochodzące z kontrolowanych - biologicznych upraw
  • użycie surowców zwierzęcych jest dozwolone tylko, jeśli są one pozyskane od zwierząt żyjących, możliwie z ekologicznych hodowli
  • brak syntetycznych barwników, syntetycznych substancji zapachowych, silikonu, parafiny i produktów pochodzących z ropy naftowej, dzięki czemu nie wywołują alergii skórnych
  • składniki do produkcji kosmetyków uzyskiwane są metodami fizycznymi (np. tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie itp.), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi
  • mikrobiologiczną czystość produktów zapewniają przede wszystkim naturalne systemy konserwujące (np. witamina E)
  • wszystkie składniki ulegają biodegradacji, co pozytywnie wpływa na ochronę środowiska

Powiązane produkty

Zobacz także

Newsletter