Gatuline RC

Gatuline RC to nowy składnik przeciwstarzeniowy, który poprawia mikrokrążenie skóry. Wygładza drobne zmarszczki, napina skórę i zwiększa blask skóry. Gautline RC w naszych produktach posiada certyfikat ECOCERT. Składnik ma udowodnione działanie przeciwstarzeniowe.

Za walką przeciw starzeniu się kryje się pragnienie młodości
 
W  pąkach buku znaleziono na to odpowiedź.
 
Gatuline® RC, to  składnik który ma za zadanie  zapobieganie zmarszczkom i starzeniu się skóry w  kosmetykach przeciwstarzeniowych
 
Pączek buku już pokazał swój efekt w gemmoterapii. Przyjazne dla środowiska zbiory i opatentowana technologia ekstrakcji zaowocowały wyjątkowym produktem.

Gatuline® RC wykazuje poprawę w naskórku następujących czynników:
 
         Zwiększone zużycie tlenu i synteza białek keratynocytów
 
         Poprawa nawilżenia skóry
 
         Znaczny spadek mikro reliefów.
 
Gatuline® RC jest najważniejszym naturalnym składnikiem zmniejszającym oznaki starzenia.
 
Buk ...
jest gatunkiem liściastym o wyjątkowo prostym i gładkim pniu do 40 m. Drzewo bukowe (Fagus sylvatica L.) uosabia pewną równowagę między mocą i elegancją i osiąga dorosłość do 60 roku życia i  żyje  od 200 do 250 lat.

Pączek buku ...
 
Gatuline® RC pochodzi z praktyki kosmetycznej opracowanej na początku lat sześćdziesiątych: gemmoterapii. Terapia ta, której nazwa wywodzi się z łacińskiego gemma (pączek, perła), opiera się na wykorzystaniu naturalnego potencjału ukrytego w pąkach. W rzeczywistości zawierają wiele rezerw energetycznych: wiele hormonów, flawonoidów i peptydów, zwłaszcza fitostymulina , ma stymulujące właściwości metabolizmu komórkowego i umożliwia przejście od spoczynku do wzrostu.

SYMBIOSIS Z NATURĄ
 
Pąki są zbierane w dzikim i półgórskim regionie, który jest wolny zarówno od miejskich, jak i przemysłowych zanieczyszczeń (zanieczyszczenie środowiska), ale także od obszarów zbożowych, owocowych lub ogrodniczych. W ten sposób rośliny są chronione przed pestycydami i herbicydami.
Zbiór odbywa się w pewnym momencie rozwoju buka, tylko przez bardzo krótki okres czasu (od jednego do dwóch tygodni), gdy tkanka jest szczególnie bogata w fitostymuliny. Pąki są pobierane z niższych gałęzi, aby nie wpływać na przyszły rozwój drzewa: zbiory szanują naturalną równowagę.

 

Aby zapewnić ten krok szybko i pod stałą kontrolą botanika, utworzono sieć kombajnów.
 


TECHNOLOGIA EKSTRAKCJI: WYJĄTKOWY PROCES
 
 
Żywe tkanki zmieniają się spontanicznie wraz ze zmianą równowagi środowiskowej.
Dzięki Gatuline® RC unika się denaturacji dzięki unikalnemu procesowi stabilizacji technologii mikrofalowej, który eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych substancji chemicznych lub rozpuszczalników.
 
Świeże pąki zamraża się w miejscu zbioru, aby zapobiec denaturacji podczas transportu do miejsca przetwarzania przemysłowego.
Są one następnie rozmrażane i ponownie nawadniane, aby odzyskać zawartość wody w ich naturalnym stanie.
Podczas przejścia na mikrofale wnętrze systemu wzrasta do temperatury stabilizacji w ciągu kilku sekund.
Proces ten bezpośrednio inaktywuje enzymy w sercu tkanki roślinnej i optymalizuje ekstrakcję składników aktywnych pierwotnie zawartych w świeżej roślinie.

 Po etapie wstępnej stabilizacji proces produkcji Gatuline® RC przechodzi kilka faz ekstrakcji w celu uzyskania składników aktywnych.
 
Bezpieczeństwo
 
Bezpieczeństwo Gatuline® RC oceniono na kulturach ludzkich fibroblastów i keratynocytów:
                    
                    brak proliferacji komórek,
 
                    brak zmian w morfologii komórek.
 
Pierwszy ekran tlenowy (20% test) pokazał, że w porównaniu z grupą kontrolną
 
                    Gatuline® RC poprawia zużycie tlenu w komórkach o 71%.
 
Wynik ten wskazuje na wzrost wewnątrzkomórkowej rezerwy energii i zwiększenie metabolizmu skóry
 
Interesujące jest zrozumienie, w jaki sposób komórki wykorzystują tę „dodatkową” energię: przeprowadzono badanie modelu keratynocytów.
 
Wybrano keratynocyty, ponieważ są one pierwszymi, którzy korzystają z działania Gatuline® RC na poziomie skóry.
W szczególności badanie skupiło się na syntezie białek, która odgrywa kluczową rolę w biologicznej równowadze skóry.
 
Stosowana technika to znakowanie izotopowe: aminokwas dodaje się do pożywki hodowlanej, a następnie monitoruje wewnątrzkomórkowo.
Gdy wzrasta synteza białek, znakowany aminokwas jest zintegrowany z nowym syntetyzowanym białkiem.a z mikrofalami zachowuje naturalne właściwości świeżej rośliny.

Dodatek 0,4% Gatuline® RC zwiększa syntezę białek w keratynocytach o 42%, nie powodując proliferacji komórek
 
 
Zwiększona synteza białek strukturalnych wzmacnia architekturę naskórka, a tym samym reguluje powierzchowne mikrowypuklenie skóry.
Ponadto gromadzenie się filagryny i innych białek w warstwie rogowej naskórka, najwyższej warstwie naskórka, sprzyja retencji wody poprzez efekt osmotyczny, co powoduje związany z tym efekt nawilżający.
 
 
Dalsze testy
 
Wybrano dwa parametry: nawodnienie i mikro relief skóry.
 
Nawilżenie
Nawilżenie skóry ocenia się za pomocą rogówki.
 
W tym celu początkowe nawilżenie określa się w trzech obszarach wewnętrznego przedramienia dwudziestu zdrowych ochotników.
 
Dwudziestu ochotników następnie nakłada krem zawierający 2% Gatuline® RC dwa razy dziennie na jedno przedramię przez cztery tygodnie i krem placebo po drugiej stronie.

Pomiar nawilżenia przeprowadza się dwanaście godzin po ostatnim zastosowaniu.
 

Gatuline® RC poprawia nawilżenie skóry o 30%.
 
Mikro odciążenie
 
Mikro relief mierzy się za pomocą analizy obrazu: silikonowe odciski wykonuje się w trzech strefach testowych po wewnętrznej stronie przedramienia.
Po znalezieniu pierwszego wrażenia dwudziestu zdrowych ochotników traktuje się jak wcześniej.
 
Dwanaście godzin po ostatniej aplikacji wykonywane są nowe oględziny.
 
Gatuline® RC działa wygładzająco na mikrorelief skóry: Zmniejszenie zmarszczek po 4 tygodniach leczenia wynosi już około 10%.
 
Gatuline® RC oferuje właściwości, które są szczególnie odpowiednie do przeciwdziałania starzeniu się i redukcji zmarszczek.
 
BIO-certyfikacja
 
Certyfikat ten, wydany przez niezależny organ kontrolny Ecocert, wymaga spełnienia kryteriów normalnie przeznaczonych dla produktów gotowych.

Gatuline® RC BIO, składnik w opracowywaniu certyfikowanego produktu końcowego, jest ściśle zgodny z systemem referencyjnym ECOCERT KOSMETYKI EKOLOGICZNE I BIOLOGICZNE (proces produkcji, wyłączenie produkcji itp.).
 
W szczególności nie zawiera GMO, glikoli propylenowych ani parabenów.
 
Opatentowany proces ekstrakcji, który jest identyczny z procesem Gatuline® RC, nie wykorzystuje chemikaliów ani rozpuszczalników.
 
Ten składnik ma takie same właściwości jak Gatuline® RC, a mianowicie:
 
         zwiększone zużycie tlenu w komórkach,
 
         Zwiększoną aktywność syntezy białek keratynocytów,
 
         Poprawienie nawilżenia skóry
 
         Wygładzanie reliefów skóry.

Gatuline® RC BIO umożliwia zaspokojenie potrzeb młodych ludzi w sposób ekologiczny i znany jest również jako Bio-Botox.
 
Wydajność, technologia i oczywiście certyfikacja ...
 
Wyciąg z pąków bukowych został opracowany w celu zapewnienia ekologicznych zabiegów przeciwstarzeniowych i przeciwzmarszczkowych.
 
Gatuline® RC jest stosowany ze względu na swoje właściwości wygładzające skórę i nawilżanie skóry, szczególnie w kremach przeciwstarzeniowych i przeciwzmarszczkowych (kremy do pielęgnacji skóry, kontury oczu, serum itp.).

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png