2018-10-08 10:40:35 https://love-me-green.pl/kosmetyki-organiczne-LMG/
Kosmetyki organiczne - dlaczego dobrze je stosować?

Kosmetyki organiczne - dlaczego dobrze je stosować?

Skóra jest największym organem naszego ciała, reagującym na choroby, napięcia emocjonalne czy nadmierny stres, a także wszelkie niekorzystne czynniki środkowiska. Jest to także jedna z najwazniejszych dróg eliminacji pozostałości procesu przemiany materii. 

Nasza skóra narażona jest codziennie nie tylko na to, co jest w środowisku, ale także na to, co jej aplikujemy w postaci kosmetyków oraz środków czystości. Stąd bardzo ważne jest dobieranie właściwych preparatów, którymi traktujemy nasz organizm. Kosmetyka naturalna gwarantuje bezpieczną i zdrową pielęgnację skóry, bez zakłócania jej naturalnego rytmu i procesów odnowy. 

Kosmetyka naturalna znan jest od wielu setek lat i ma udowodnioną przez wieki skuteczność. Umiejętnie dobrane kombinacje ziół wywołują nie tylko efekt kosmetyczny, ale pomagają leczyć choroby skóry czy problemy z włosami.

Kosmetyki naturalne sporządzane są z wielu części roślin, liści, kory, korzeni, olejków z nasion, owoców i również czasami z całych roślin. Oprócz nich używa się również błota, produktów mineralnych, miodu itp. Mleko, śmietanka, jogurt i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Przyprawy takie jak kurkuma, szafran bardzo często figurują na liście składników kosmetyków naturalnych. Naturalne substancje oczyszczające jak mleko i cytryna same są skutecznymi kosmetykami. Owoce są składnikami znakomitych kosmetyków przeciwzmarczkowych. Oleje uzyskiwane z migdałów i orzecha kokosowego działają jako znakomite olejki do masażu skóry i włosów. Ich zastosowanie przynosi zdrowy blask skórze i włosom oraz czyni je pięknymi. Pomagają one także odtworzyć lub utrzymać młody wygląd przez likwidacje zmarszczek i nierówności skóry. To tylko niektóre przykłady, jak hojnie obdarza nas natura w tym względzie.

Kosmetyk jest naturalny jeśli:  

  • do jego produkcji uzyto głównie substancji pochodzenia roślinnego, często z kontrolowanych upraw;
  • surowce z założenia i z definicji nie są szkodliwe i nie działają drażniąco na skórę;
  • niedopuszczalne jest używanie surowców wytwarzanych z przetworzonej ropy naftowej czy formaliny, a także oleju silikonowego;
  • zasadniczo rezygnuje się z substancji pochodzenia zwierzęcego (ale zdarzają się wyjątki jak lanolina czy wosk pszczeli);
  • kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach.

Love Me Green - kosmetyki organiczne

Powiązane produkty

Zobacz także

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png