2018-10-08 10:20:06 https://love-me-green.pl/owoce-granatu/
Owoce granatu. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć?

Owoce granatu. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć?

Uprawiano go już 5 tysięcy lat p.n.e. W starożytności roślinę tę czczono niczym świętą. Pozwalono jej rosnąć w ogrodach Patrycjuszy. Tym owocem leczono Aleksandra Wielkiego i jak głosi legenda kryła się w nim również tajemnica piękna królowej Kleopatry.

Oto bohater tak dzielnie pomagający ludziom - Granatowiec właściwy (Punica granatum) potocznie zwany granatem.

Krąży nawet plotka, że jabłko w raju to w rzeczywistości… granat! Trzeba by jeszcze dodać, że w Grecji parze młodej sypie się pod nogi ziarna granatu na znak pomyślności i płodności. Poznajmy zatem tajemnice tej cudownej rośliny.

Granat jest bogaty w antyoksydanty i inne dobrze znane składniki, które pomagają w zachowaniu zdrowej skóry. Witamina B5, witamina C i potas, to tylko część z dobroczynnych składników, które zawiera granat. Granat jest też bogaty w żelazo, co oznacza, że pomaga transportować komórkom skóry tlen, zapewniając skórze gładkość i czystość. Granat jest potężnym źródłem witaminy C. Witamina C jest też odpowiedzialna m.in za „kontrolę poziomu” sebum. Jeśli stężenie sebum jest zbyt duże, może to doprowadzić do powstawania zaskórników.

Korzyści wynikające z pielęgnacji skóry kosmetykami z granatem:

Dzięki niesamowitej ilości przeciwutleniaczy, działaniu przeciwbakteryjnemu, właściwościom przeciwzapalnym i anty-aging, a także zgodnie z tym, że granat przyczynia się do zachowania promiennej skóry powinien zostać włączony do codziennej pielęgnacji skóry.

1. Regeneracja komórek skóry. Granat chroni naskórek (zewnętrzną warstwę skóry) i pomaga w regeneracji komórek skóry w naskórku i skórze właściwej (warstwa wewnętrzna), a także leczy skórę, pomagając w naprawie tkanek i gojenia się ran. W tym celu zalecamy stosowanie: Ogranicznego Regenerującego Kremu do Twarzy na Dzień.

2. Ochrona przeciwsłoneczna. Granat posiada związki chroniące skórę przed wolnymi rodnikami, łagodzi także oparzenia słoneczne. Co istotne, olej z pestek granatu działa w celu ochrony przed rakiem skóry, ponieważ zawiera kwas elagowy, polifenole, przeciwutleniacze, które w dużej ilości znajdują się w granatach. Naukowcy odkryli, że związki te hamują rozwój nowotworów skóry.

3. Anti-Aging. Granat chroni przed przedwczesnym starzeniem się, pomagając zmniejszyć oznaki starzenia skóry spowodowane przez nadmierną ekspozycje na słońce. Pomaga też zapobiegać przebarwieniom i plamom starczym.

4. Młodość skóry. Stosowanie kremów z granatem zapewnia gładką, jędrną skórę, przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny , które zmiękczają skórę - Ograniczny Regenerujący Krem do Twarzy na Noc.

5. Zwalczanie suchości skóry. To niezbędny składnik do pielęgnacji skóry, ponieważ jego niewielka struktura molekularna pozwala na wnikanie głęboko w skórę. Działa to w przypadku większości rodzajów skóry, a szczególnie pomaga w leczeniu skóry suchej, ponieważ bardzo skutecznie łagodzi podrażnienia.

6. Poprawa stanu skóry tłustej i mieszanej. Olej z granatu działa nawet na skórę tłustą. Użycie oleju z granatu jest korzystne w pielęgnacji skóry trądzikowej, do zwalczania wyprysków, zmniejszenia blizn i kojenia drobnych podrażnień.

Granat jest tak zaskakującą rośliną, że z pewnością jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczy badaczy, smakoszy i wielbicieli właściwości granatu w kosmetykach!

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png