2018-03-25 19:01:19 https://love-me-green.pl/triklosan/
Triklosan, szkodliwość popularnej substancji

Triklosan, szkodliwość popularnej substancji

Podobnie jak z  tworzywami sztucznymi, życie bez triklosanu jest prawie niemożliwe do wyobrażenia. Przez lata uwazany jako nieszkodliwy środek czyszczący, który był używany bez żadnych obaw w detergentach i mydłach w płynie, ale również w dezodorantach jak i żelach pod prysznic. W związku z tym wszyscy spotykają się z tym środkiem kilka razy dziennie więc można założyć, że większość ludności dotyczy ten problem. Badania wykazały zwiększone ilości triclosanu we krwi, moczu i mleku.

Jednak Niemiecki Instytut Oceny Ryzyka (BfR) od lat już ostrzega o używaniu tej substacji. Również dziennik „Proceedings of the National Academy of Sciences” opisuje nieprzyjemne skutki uboczne, które mogą być bardziej niebezpieczne dla ludzi, niż wcześniej zakładano. Naukowe badania wykazały, że zmniejsza on wydajność mięśni. Triklosan szkodzi mechanizmom ochrony skóry, doprowadza do podrażnienia i również wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Ale triklosan jest niebezpieczny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska. Triklosan jest rzeczywiście bardzo toksyczny dla organizmów wodnych i ryb. Ponadto bardzo powoli się rozpada i w związku z tym pozostaje w środowisku przez długi czas.

 kosmetykach naturalnych Love me Green nie znajdą Państwo triklosanu. Nasze kremy są robione bez zastosowania tej substancji, która w całej Unii Europejskiej  nadal może być stosowana do produkcji kremów i środków czystości. Z nami możesz się czuć bezpiecznie.

Powiązane produkty

Love me green pl@love-me-green.com https://love-me-green.pl/skin/frontend/lovemegreen/default/images/lmglogo.png