Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Silikony w kosmetykach: sekrety składników

29 listopada, 2023 Silikony w kosmetykach

Kiedy każdy z nas szuka tajemniczego klucza do zdrowej skóry, pojawia się problem z występowaniem silikonów. Czy są one konieczne? Czy mogą stwarzać zagrożenie? W tym artykule odkryjemy tajemnice silikonów w kosmetykach i zdrowej pielęgnacji.

Czego dowiemy się z artykułu?

  • Jakie są fakty na temat tych składników?
  • Czy silikony są dobre czy złe?
  • Jakie kosmetyki wybrać bez czy z silikonami?

Kontrowersyjne fakty dotyczące silikonów

Silikony w kosmetykach to temat, który budzi wiele kontrowersji. Czas zanurzyć się w ich świat, sprawdzić czy naprawdę jest naszym sojusznikiem czy wrogiem. Czym są właściwie silikony? Są to substancje, które mają na celu wygładzić i zmiękczyć skórę. Dlatego często występują w kosmetykach wygładzających i przeciw oznakom starzenia. Silikony inaczej nazywane są syntetycznymi polimerami krzemoorganicznymi. Tworzą warstwę ochronną, która ma zatrzymywać przedostanie się zapychających substancji. Dzięki temu nie powodują powstawania zaskórników i stanów zapalnych.

Silikony w kosmetykach: są dobre czy złe?

Czy silikony są aniołami, diabłami, czy może jednym z tych tajemniczych stworzeń, które trzeba po prostu zrozumieć? Silikony jako sprzymierzeńcy piękna:

  • Silikony jako sprzymierzeńcy piękna:

Natychmiastowa gratyfikacja: Silikony i natychmiastowy efekt wygładzenia dzięki swojej specyfikacji, sprawiają, że włosy wyglądają na wygładzone i lśniące. Chronią przed wpływem wysokich temperatur, zimna, wiatru, blokuje wilgoć itd. 

Potencjalne wady silikonów:

  • silikony są niekoniecznie złe,

ale zbyt częste ich używanie może powodować przeciążenie włosów, ponieważ nie dostarczają składników do wewnątrz włosów tylko na zewnątrz. Same w sobie są trudne do usunięcia, mogą prowadzić do zatkania porów, powodując osłabienie i wypadanie włosów.

Jakie kosmetyki wybrać: z silikonem czy bez?

Czy istnieje złoty środek, który zapewnia najlepsze korzyści piękna, jednocześnie respektując zasady zasady PEH? Złotym środkiem na pewno będzie stosowanie ich z umiarem. Do zadań, które mają spełniać należy: ochrona przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Dlatego często są wybierane w produktach do włosów, ponieważ chronią je przed zimnem czy wysoką temperaturą suszarki. Włosy dzięki nim są zdrowe, lśniące i wygładzone. Należy pamiętać, że nie odżywiają one włosy, tylko sprawiają na chwilę, że tak wyglądają. Warto wybrać na przykład olejki z silikonami na końce włosów aby je chronić. Silikony powinny być wybierane w niektórych kosmetykach, a nie we wszystkich. 

Podsumowując silikony w kosmetykach mają dwie strony medalu – jedną jest ochrona, a drugim brak dostarczania odżywczych składników. Nie musimy rezygnować z silikonów całkowicie, ale nie przesadzać z ich używaniem.

Redakcja love-me-green.pl

Hej! Jesteśmy zgraną grupą pasjonatów zdrowego i rozwojowego trybu życia! Na naszym blogu znajdziesz wiele informacji o ekologii, zdrowej diecie, naukowych ciekawostkach i naturalnych sposobach na zachowanie pięknego wyglądu! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Szkodliwość chemii w kosmetykach
Silikony w kosmetykach
Robienie naturalnych kosmetyków

Jesteś zainteresowany reklamą?

Robienie naturalnych kosmetyków